logo

Pojdi nazaj   ArchiCAD Forum > ArchiCAD Forum > Splošno o ArchiCADu
Osveži stran Učenje osnov

Odgovori

Orodja
Star 04.06.2013, 12:14   #191
LeonP
Član

Registriran dne: 01.09.2009
Prispevki: 62
LeonP is on a distinguished road
Privzeto

z velikostnim rangom sem mislil to, da se pač nek jekleni profil kotira v milimetrih in ne metrih.

meni pa tako pokaže kotiranje v centimetrih v archicadu, ko pa izvozim v dwg, mi kote v aurocadu pokaže v metrih na 3 decimalna mesta natančno.
Pripete datoteke
cm.jpg‎   m.JPG‎  
LeonP is offline   Reply With Quote
Star 17.06.2013, 06:55   #192
LeonP
Član

Privzeto

kakšne pa imate kaj izkušnje z energetsko analizo v AC16 in uporabo HotLinked Modulov v projektu?

ne vem če je to posledica HotLinked Modulov, vendar kot prvo mi zelo dolgo melje, poleg tega pa mi ne zazna vseh sten in plošč, ki predstavljajo ovoj. Pravtako mi tudi pri vseh 140 Zonah javi, češ da naj pregledam ali so vredu zrisane. Seveda so le te vredu zrisane, saj sem uporabil avtomatsko funkcijo in jih zrisal kot vedno in ni nikoli javilo nobenega opozorila pred začetkom energetsko analizo.
Star 30.07.2013, 11:33   #193
LeonP
Član

Privzeto

a je mogoče še kdo opazil pri AC 16 in posodobitvi hotfix 4, da mu nenehno prekinja internetno povezavo samo takrat, ko je odprt program AC?
Star 04.08.2013, 21:19   #194
gorazd
Administrator

gorazd's Avatar

Registriran dne: 05.09.2008
Prispevki: 419
gorazd is on a distinguished road
Privzeto

Za hotfix in prekinjanje interneta ne poznam. Pri meni teh težav ni.

Glede energijske analize pa svetujem, da se zanjo pripravi poseben model. Ne mislim modelirati še enkrat, ampak model shranit v svoj file, odstranit vse nepotrebno (pohištvo, detalje, mogoče ponekod poenostavit konstrukcijo. Temu danes pravijo BEM ( building energy model) ki naj vsebuje le tiste elemente, ki vplivajo na energetsko analizo. Res je mogoče malo več dela, ampak model je lažje obvladovati, in če se pojavijo kakšne težave, jih lažje odkriješ.

Vse se sicer da rešiti s kombinacijami layerjev, model view in podobno, ampak BEM model je enostavnejši od BIM. Drugače pa s hotlinkanimi moduli ne bi smelo biti težav saj vse njihove elemente obravnava kot da so sestavni del projekta.
Star 18.01.2014, 14:19   #195
LeonP
Član

Privzeto

mi je zadnjič še en študent omenil, da je imel podobne težave z AC in internetom in sicer, da kadar je zagran AC, mu je samodejno prekinilo povezavo z internetom. meni se je to tudi dogajalo na enem računalniku.

a se da mogoče kje nastaviti, da ko znotraj programa AC zaprem nek projekt, da se zapre samo projekt in ne cel program? to se mi dogaja na enem računalniku.
Star 20.01.2014, 10:30   #196
gorazd
Administrator

gorazd's Avatar

Privzeto

Edini potencialno možni razlog za prekinjanje interneta bi rekel da mora biti kaj povezano s protivirusnim programom, čeprav ne poznam tega problema in tudi v bazu bugov ga ni za zasledit. Poskusil bi izklopiti AV program in videti ali kaj pomaga. Edini podoben primer je bil kjer je ArchiCAD iskal BIM Server, in je bila težava na roterju.

Zapiranje celega ArchiCADa pa je ravno tako misterij. Še nisem slišal za to. Če v meniju File izbereš Close Project naredi točno to, zapre trenutni projekt, ArchiCAD pa ostane odprt. Žal ne vem kako pomagat.
Star 20.01.2014, 10:43   #197
vuego
Član

Registriran dne: 24.10.2008
Prispevki: 50
vuego is on a distinguished road
Privzeto

Tudi js imam težave z internetom v navezi z AC.

Zanimivo, da samo na enem računalniku (prenosnik, Win 8.1). Ko zalaufam archicad, internet pade dol. Na stacionarnem (drugo omrežje) teh problemov nimam.

Je pa hudo zoprna stvar. Najverjetneje je pa wibu driver.
vuego is offline   Reply With Quote
Star 20.01.2014, 11:16   #198
gorazd
Administrator

gorazd's Avatar

Privzeto

Pa je na obeh Wibu driver ali je CM (Codemeter)? Ista verzija? Kaj pomaga če izklopiš AV program? Je kakšen Firewall vklopljen?
Star 20.01.2014, 12:25   #199
vuego
Član

Registriran dne: 24.10.2008
Prispevki: 50
vuego is on a distinguished road
Privzeto

Ja, sem narobe napisal... je codemeter (srebrni ključek). Ista verzija na obeh računalnikih.

Ne pomaga pa za enkrat nič Sem probal izklopit firewall, antivirus,..

Če mrežni kabel izštekam in ga ponovno vštekam, ali pa naredim ipconfig /renew, potem dela, dokler AC (verjetno) ponovno ne preverja licence. Potem spet pade dol.
vuego is offline   Reply With Quote
Star 10.07.2014, 21:40   #200
zimrman
Član

Registriran dne: 17.05.2010
Prispevki: 60
zimrman is on a distinguished road
Privzeto

Pozdravljeni!
Zanima me kako se naredi slika(jpeg,jpg) ali pdf dokument iz archiCad-a? Vem za tisto možnost...save as. Ampak tam se vidijo razne črte, robovi od elementov je možno kako drugače?
zimrman is offline   Reply With Quote
Odgovori

Orodja

Dovoljenja
Ne moreš ustvarjati novih tem
Ne moreš odgovarjati
Ne moreš pripenjati datotek
Ne moreš urejati svojih prispevkov

BB koda vklopljena
Uporaba smeškov vklopljena
[IMG] koda vklopljena
HTML koda vklopljena