logo

Pojdi nazaj   ArchiCAD Forum > ArchiCAD Forum > Triki in nasveti
Osveži stran Renovation - V praksi

Odgovori

Orodja
Star 30.03.2012, 09:39   #1
andromeda55
Profesionalec

andromeda55's Avatar

Registriran dne: 06.09.2008
Prispevki: 235
andromeda55 is on a distinguished road
Privzeto Renovation - V praksi

AC15 je prinesel novo orodje "Renovation". Opisal bom mojo izkušnjo pri uporabi.

Faza "1" - Obstoječe: zmodeliral sem obstoječi objekt in vsem elementom dodal status "Obstoječe". Na mestu obstoječega okna sem vstavil nova vrata z AB preklado (beam) s statusom "Novo" in s to preklado izvedel SEO na obstoječem zidu. Vnesel sem še AB strehico nad novimi vrati. Ko sem odprl 3D, sem v zidu nad oknom zagledal luknjo za novo preklado. (TRIK)....Zato sem na to isto mesto vnesel del obstoječega zidu s statusom "Se Ruši".
Faza "2" - "Se Ruši": Oknu, ki se odstrani sem spremenil status v ""Se Ruši"". V 3D se v rumeni barvi prikaže območje rušenja skupaj z ležišči za preklado na obeh straneh.
Faza "3" - Po rušenju: V 3D se prikaže odprtina za nova vrata in preklado.
Faza "4" - Novo: V 3D se v rdeči barvi prikažejo nova vrata s preklado in strehico.
Faza "5" - Planirano: V 3D se prikažejo nova vrata s preklado in strehico.
Pripete datoteke
AC15_Renovation - 1_Obstoječe stanje.jpg‎   AC15_Renovation - 2_Označeno se ruši.jpg‎   AC15_Renovation - 3_Po rušitvi okna.jpg‎   AC15_Renovation - 4_Nova vrata vgrajena.jpg‎   AC15_Renovation - 5_Predvideno stanje je izvedeno.jpg‎  

Star 02.04.2012, 10:18   #2
gorazd
Administrator

gorazd's Avatar

Registriran dne: 05.09.2008
Prispevki: 416
gorazd is on a distinguished road
Thumbs up

Lepo napisano in prikazano. Orodje Renovation je bilo res dobro sprejeto med uporabniki.
Star 26.12.2012, 06:49   #3
addie
Guest

Prispevki: n/a
Privzeto

Lepo napisano in prikazano. Orodje Renovation je bilo res dobro sprejeto med uporabniki.
  Reply With Quote
Star 04.06.2014, 14:24   #4
princ
Član

Registriran dne: 22.12.2009
Prispevki: 96
princ is on a distinguished road
Privzeto

Čeprav že malo stara tema: edino stvar, ki jo pogrešam pri Renovation je opcija premaknjeno... bi bila zelo uporabna stvar recimo pri kakšni opremi kjer se stvar ohrani ista kot je le premakne lokacijo... to bi bila lahko posebna barva.. je kakšna opcija da se to sporoči Graphisoftu in da dodajo v kakšen hotfix?
princ is offline   Reply With Quote
Star 06.06.2014, 07:21   #5
gorazd
Administrator

gorazd's Avatar

Privzeto

Verjetno bi bilo res dobrodošel tudi tak filter. Bomo vpisali v bazo želja v Graphisoftu, ki pa je že zelo polna :-) Vendar nekatere želje le pridejo v nove verzije. Tudi v AC18 je nkeaj takih, ki so bile na spisku dolgo časa. Renovation pa bi bil predvsem potreben opcije, da bi deloval na posameznih slojih sestave zidu ali plošče. Ko bodo to spreminjali pa verjetno ni težko dodati še opcije "premaknjeno".
Star 09.06.2014, 12:15   #6
princ
Član

Registriran dne: 22.12.2009
Prispevki: 96
princ is on a distinguished road
Privzeto

se strinjam, da bi se dalo nastaviti samo en sloj kompozita bi bilo odlično. Upam da, čeprav smo majhna država, lahko tudi kaj vplivamo na podjetje kot je Graphisoft

LP
princ is offline   Reply With Quote
Star 09.06.2014, 12:30   #7
gorazd
Administrator

gorazd's Avatar

Privzeto

Seveda se da vplivati. Mi jih zasipavamo z idejami in željami, prav tako jih iz vseh ostalih držav, kjer je ArchiCAD prisoten in te želje vsekakor pregledajo in razvrstijo po nekem svojem ključu prioritet. Od tu naprej pa žal nimamo niti vpliva niti uvida kdaj, če sploh bo nekaj prišlo na vrsto.

Eno malenkost, katero so pri nas na veliko povpraševali je da ima vsaka risba na listu možnost ali se njeno merilo izpiše ali ne. Prav na našo željo je to v 18ki dodano.

Orodja

Dovoljenja
Ne moreš ustvarjati novih tem
Ne moreš odgovarjati
Ne moreš pripenjati datotek
Ne moreš urejati svojih prispevkov

BB koda vklopljena
Uporaba smeškov vklopljena
[IMG] koda vklopljena
HTML koda izklopljena

Skoči na

Časovni pas: GMT +1. Ura je: 10:15.