logo

Pojdi nazaj   ArchiCAD Forum > Ostalo > Strojna oprema
Osveži stran Katera grafična kartica?

Odgovori

Orodja
Star 16.12.2008, 21:49   #1
Andrej
Začetnik

Registriran dne: 16.10.2008
Prispevki: 7
Andrej is on a distinguished road
Question Katera grafična kartica?

Lepo pozdravljeni vsi skupaj, prvič se oglašam na tem forumu.

Kupujem nov računalnik, zataknilo se mi je pri grafični. Logična izbira bi bila Quadro FX1700, ker pa je predraga pristanem na Quadro FX570. Bo ta OK, čeprav ima samo 256MB video rama, kar je min. zahteva za ArchiCad 12? Ali naj raje izberem kakšno bolj "gamersko", ki ima v tem cenovnem razredu lahko tudi do 1Gb? Če, katero.

Drugače sem zelo vesel novega foruma, upam da bom doprinesel njegovi kvaliteti s kakšnim pametnim odgovorom, ne samo težil z vprašanji.
Andrej is offline   Reply With Quote
Star 17.12.2008, 09:10   #2
gorazd
Administrator

gorazd's Avatar

Registriran dne: 05.09.2008
Prispevki: 416
gorazd is on a distinguished road
Privzeto

Pozdravljen na forumu.

Glede grafičnih kartic je bilo včasih precej lažje svetovat. CAD aplikacija je potrebovala grafiko za delovne postaje, za katero si lahko plačal toliko, kot za cel računalnik in pika. Danes je svet precej drugačen.

Pri arhitekturnem projektiranju je velika večina površin ravnih. Tako je, čeprav vsa čast arhitektom, ki ustvarjajo tudi drugačno arhitekturo in so ravne linije bolj izjema kot pravilo. Zaradi tega, in zaradi dejstva da arhitekturni programi nimajo kakšne hude optimizacije 3D prikazov se ponavadi najbolje obneseje boljše gamerske kartice. Poznati mora OpenGL in DirectX 9, pa 512 Mb rama je že kar normalno. Za začetek predlagam, da pogledaš na spodnji link, kjer uporabniki sami komentirajo, kako so zadovoljni z določeno kartico in ArchiCADom, čeprav ni ravno najnovejših kartic.

http://archicad-talk.graphisoft.com/compatibility.php?

Nato si poglej še link na ArchiCAD Wiki, na temo grafičnih kartic. Tukaj sicer bolj predlagajo Workstation kartice.

http://www.archicadwiki.com/Video%20...0ArchiCAD%2012

Moj osebni nasvet bi bil, da raje gamersko s 512 ali 1 Gb video rama, kot "workstation" z 256. Če se držiš gigantov nVidia ali ATI mislim da ne moreš zgrešiti.
Star 17.12.2008, 10:46   #3
Andrej
Začetnik

Privzeto

Najlepša hvala za tako hiter odgovor!

Predlagane linke sem že prej pogledal in ravno archicadwiki me je zmedel.
Identičen nasvet pa mi je dal tudi največji poznavalec archicad-a, kar jih poznam, tako da dileme ni več.:cool:
Star 17.12.2008, 11:26   #4
gorazd
Administrator

gorazd's Avatar

Registriran dne: 05.09.2008
Prispevki: 416
gorazd is on a distinguished road
Privzeto

Ko bo zadeva kupljena in preizkušena, nam izdaj za katero si se odločil in pripiši kako boš z njo zadovoljen. mogoče tako pomagaš še komu, ki bo v dilemi.
Star 19.12.2008, 15:07   #5
Andrej
Začetnik

Privzeto

Kocka je padla; izbiral sem med nVidia GeForce GTX 260 in 9800 GT, odločil sem se pa za slednjo, predvsem zaradi polovico nižje cene in preverjenosti njene predhodnice 8800 GT. Kako se bo obnesla bom pa videl v ponedeljek.
Odgovori

Orodja

Dovoljenja
Ne moreš ustvarjati novih tem
Ne moreš odgovarjati
Ne moreš pripenjati datotek
Ne moreš urejati svojih prispevkov

BB koda vklopljena
Uporaba smeškov vklopljena
[IMG] koda vklopljena
HTML koda vklopljena