logo

Pojdi nazaj   ArchiCAD Forum > Vizualizacije in animacije > Artlantis Render in Studio
Osveži stran dinamična simulacija

Odgovori

Orodja
Star 10.09.2012, 10:04   #1
princ
Član

Registriran dne: 22.12.2009
Prispevki: 96
princ is on a distinguished road
Privzeto dinamična simulacija

Pozdravljeni,

ali je v artlantisu možno naresti simulacijo kot na primer da se kakšen material posuje, da se naredi kakšno eksplozijo, itd? Videl sem da se da narediti nek sprehod skozi hišo ampak jaz bi potreboval simulacijo z več akcije.

Ali je možno morda v archicadu narest kakšno tako animacijo ki bi bila dinamična? Nekoč sem videl eno animacijo od gospoda Davida (pozabil sem kako se piše) ko je naredil eno tako fajn animacijo z nekim kamjončkom in tovorom - če se prav spomnim je bil nek silos jederskih odpadkov?

Last edited by princ; 10.09.2012 at 10:25.
princ is offline   Reply With Quote
Star 10.09.2012, 11:58   #2
gorazd
Administrator

gorazd's Avatar

Registriran dne: 05.09.2008
Prispevki: 416
gorazd is on a distinguished road
Privzeto

Artlantis žal takih "akcij" nima. Animirajo se lahko objekti, ljudje, kamera izvori svetlobe, sonce, materiali, ... ne pa izdelati eksplozije, vodnega slapu, ali kja takega. Za to je potrebno t.i. particle animation, kar pa artlantis nima. Tista animacija ki jo je naredil David pa sicer ni bila narejena v Artlantisu, vendar ni bilo nič takega, kar se ne bi dalo narediti tudi z njim.

En primer takšne animacije: http://www.youtube.com/watch?v=G0Z47...layer_embedded

Orodja

Dovoljenja
Ne moreš ustvarjati novih tem
Ne moreš odgovarjati
Ne moreš pripenjati datotek
Ne moreš urejati svojih prispevkov

BB koda vklopljena
Uporaba smeškov vklopljena
[IMG] koda vklopljena
HTML koda vklopljena

Skoči na

Časovni pas: GMT +1. Ura je: 14:32.